Актуал

Три Клініки - Три Долі. Життя Під Час Війни

Діти, військові та тварини - саме вони потребують зараз найбільшої уваги в плані реабілітації. Журналісти DayNight TV разом благодійним фондом Raise Up Ukraine проїхались трьома різними клініками аби дізнатись, як вони працюють під час війни, чого саме потребують і як там справляються з наданням допомоги тим, кого ми зазначили вище: дітям, військовим та тваринам.

Наша перша зупинка - це медмістечко Києва, яке, як відомо складається з багатьох корпусів, але ми прямуємо туди, де проходять реабілітацію наші військові.

Клініку будували ще у 60-х, причому німецькі військовополонені, які лишились тут після Другої Світової Війни. І ось слово "війна" знову входить в історію цього закладу, біля будівель стоять генератори, які страхують на випадок, коли пропадає електроенергія, а в саміх будівлях вже повно пацієнтів, які постраждали внаслідок самої війни, яку розв'язала Росія.

Головний лікар Єгор Володимирович показав нам палати. Тут, серед українців, ми побачили і американця Дрю, який був у складі інтернаціонального батальону добровольців з усього світу. Він покинув свою батьківщину заради захисту України.

У палаті фізіотерапії зустрічаємо Житніка Влада, який брав участь у звільненні Харківської області, але отримав поранення і зараз перебуває тут на реабілітації. Є військові з під Северодонецьку, Чернігіва та інших міст та містечок. Пацієнтів - багато, у кожного своя історія і кожному хочеться допомогти.

Переходимо до кабінету кінеозітерапії, де є базові тренажери та апарати для допомоги і тренувань пацієнтів. Тут поранені потроху тренують кінцівки, аби відновити рух.

Серед основних потреб лікар озвучив наступне: апарати для вакуумного масажу, професійні міостимулятори. А серед того, чим вже вдалося допомогти клініці, лікар відзначив маленькі холодильники, де пацієнти можуть зберігати власні продукти, невеличкі столики біля ліжок, кондиціонери та роутери для інтернету.

Повний відео-репортаж з госпіталю дивіться тут:

 Друга наша зупинка - це дитяча клініка у місті Боярка, Київської області. Весною вони опинилися на грані виживання, коли бойові дії велись вже за 10 кілометрів звідси. Втім, більшість лікарів залишились на місцях, волонтери допомагали з продуктами та засобами гігієни, тому вся необхідна допомога дітям, особливо тим, хто з особливими потребами, надавалась тут безперебійно.

Також завдяки спільним зусилля вдалося швидко обладнати сховище для дітей та працівників, яке забезпечили запасами води, продуктів, медикаментів та теплими речами.

Тут же обладнали мінімальну операційну на екстренний випадок. Втім, як відзначає лікар, на щастя - не знадобилася.

Серед того, чого лікарні не вистачає, лікарі виділяють: виїздний реанімобіль, томограф, електроенцефалограф для щойно народжених.

А ось чим вже вдалося допомогти лікарні, так це кондиціонери, холодильники та спеціальні іграшки і тренажери для дітей з особливими потребами, які розвивають увагу, координацію руху та моторику. Більше про наш візит можна подивитись у відео-репортажі:

 

 І нарешті, третя наша зупинка, фінальна, але не менш важлива - це ветеринарна клініка, де продовжують допомагати братам нашим меншим.

Тут приймають на лікування різних тваринок: песиків з Бучі, котиків ще з окупованих територій, - не відмовляють нікому.

Для нових пацієнтів тут створені спеціальні вольєри, де вони проходять карантин, а потім їх передислокують для реабілітації в інші простори. Тут вони отримують усі необхідні ліки, поживні корми та необхідний догляд працівників. Деяким пацієнтам, які вже пройшли курс оздоровлення, клініка допомагає знаходити нових власників.

Крокуючи клінікою, нам показали навіть рентген для тварин.

Головний лікар сказав, що можна діагностувати у тварин навіть проблеми із серцем і потім їх лікувати, але для цього їм потрібна спеціальна головка для УЗІ-апарату, який робить ехокардіограму серця. Саме на неї фонд буде допомагати збирати кошти.

Відео-репортаж з ветеринарної клініки дивіться тут:

Над матеріалом працювали: Денис Кушнарьов, Олесь Середицький, Лєна Бассе, Катерина Суссман

Контакти

daynight.tv

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підписатися

Hosting Ukraine

 

Поиск