Інтерв'ю

Чорнобиль. Згадаємо, Як Це Було?

Аварія на ЧАЕС. Скільки вже було знято фільмів, розказано історій, записано інтерв'ю, але щоразу не перестаєш дивуватися одночасно: масштабам катастрофи та рятувальної операції, недбалості влади та мужності ліквідаторів. У цій війні з невидимим ворогом під назвою – радіація було чимало героїв, але згодом, як відомо, ветеранів та очевидців тих битв стає дедалі менше. Якось нам пощастило поспілкуватися з одним із головних організаторів ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС – Іваном Дмитровичем Гладушем.

З 1982-го по 1990-й рік Іван Дмитрович був міністром МВС УРСР, потім вийшов у відставку і став директором національного музею "Чорнобиль", який знаходиться в Києві на Подолі. Тут ми з ним і зустрілися. Символічно, що музей вирішили створити у приміщенні Подільського пожежного депо, адже саме у цих будинках у 80-х роках знаходилося Київське обласне управління пожежної охорони, яке активно брало участь у гасінні пожежі на ЧАЕС.

Експозиція музею включає тисячі великих та дрібних експонатів, серед них: перепустки, предмети побуту, розсекречені документи, карти, фотографії, унікальні відеоматеріали про катастрофу та її наслідки, а також макет енергоблоку ЧАЕС.

Девіз музею "Est dolendi modus, non est timendi", що в перекладі з латині означає: Є межа для смутку, але немає його для тривоги.

На жаль, сумним днем ​​стало 6 грудня 2018 року, коли Івана Дмитровича не стало, проте ми зберегли наше повне інтерв'ю, яке в невеликому обсязі виходило лише в деяких медіа, і вирішили опублікувати його на чергову річницю цілком. Там ви знайдете як загальну хронологію подій, так і приватний погляд на ситуацію людини, яка керувала основними напрямками ліквідації наслідків. Цікаві спостереження, описи людей, які були задіяні, небезпечні моменти під час роботи та багато іншого ви дізнаєтесь з цього інтерв'ю:

Над матеріалом працювали: Олесь Середицький, Денис Кушнарьов, Лєна Бассе
Report by Oles Seredytskyi, Denys Kushnarov, Lena Basse

Контакти

daynight.tv

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підписатися

Hosting Ukraine

 

Поиск