Кіно

Коти, Камбербетч та Електрика!

Отже, в прокат виходить одна з найбільш пухнастих, ексцентричних та сумних драм року.

За "пухнастість" відповідає поява на екрані численних котиків.

За ексцентричність – поведінка головного героя.

Ну, а за сум – його доля.

Прем'єра фільму «Котячі світи Луїса Уейна» відбулася 2 вересня на одному з найвизначніших американських кінофестивалів у Теллурайді, потім на міжнародному кінофестивалі в Торонто, і ось нарешті дісталася широкого прокату і у нас. В оригіналі фільм називається "The Electrical Life of Louis Wain", слово "електрика" у фільмі, дійсно, звучить багато разів, відсилаючи нас до паранаукової гіпотези, яку сформулював колись головний герой.

Картина розповість історію англійського художника Луїса Вейна, який став популярним наприкінці 19-го - початку 20-го століть, завдяки своїм ілюстраціям та картинам кішок, міміка та поведінка яких копіювали людину.

Головну роль Луїса Вейна виконав, як ви вже здогадалися, Бенедикт Камбербетч, який додаткової реклами явно не потребує.

Роль гувернантки та дружини Луїса Вейна зіграла Клер Фой ("Людина на Місяці", "Не в собі", серіал "Корона").

Цікаво, що й в епізодичних ролях з'являлося чимало зірок. Наприклад, сера Вільяма Інгрема, редактора Illustrated London News, який довгий час був покровителем Уейна, надавши йому роботу ілюстратора і навіть заміське житло для його сестер і матері, зіграв Тобі Джонс ("Перший месник", "Голодні ігри", "Вибухова блондинка", "Світ Юрського періоду-2").

На невелику роль погодився відомий актор і режисер Тайка Вайтіті ("Кролик Джоджо", "Тор: Рагнарек").

А в ролі знаменитого письменника Герберта Веллса, який допоміг зібрати гроші на гідний пансіон для Луїса Вейна, з'явився співак Нік Кейв.

Сюжет фільму дотримується лінійної розповіді, максимально близької до реальної біографії Луїса Уейна. Тож, якщо ви надумаєте почитати факти з життя Вейна, то краще зробіть це після фільму, інакше ризикуєте отримати спойлер і засуджуватимете самі себе!

В цілому, темпоритм фільму нікуди не поспішає, і неспішно, немов кінний екіпаж, пробирається крізь основні віхи життя головного героя, змінюючи настрій фільму то в бік драми, то в бік комедії.

Однак, за рахунок мальовничих режисерських рішень Вілла Шарпа, фільм, часом, і сам нагадує картину, яку хочеться роздивлятися і зануритись в атмосферу тієї епохи.

Також рекомендуємо фільм не лише шанувальникам творчості Камбербетча, а й фанатам котиків, тримати яких в будинку у якості домашніх тварин стало модним тоді саме завдяки веселим ілюстраціям того самого Луїса Уейна.

Над матеріалом працювали: Денис Кушнарьов, Олесь Середицький

Контакти

daynight.tv

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підписатися

Hosting Ukraine

 

Поиск