Hollywood з Лєною Бассе

Мак-Конагей: від актора до губернатора?

Alright, alright, alright! 

Меттью Мак-Конагей на порозі нового десятиліття і святкує свій черговий день народження!

Аби відзначити свій піввіковий ювілей у 2019 році, знаменитий актор запросив сто найближчих (!) друзів, яких він зібрав разом та відвіз до пустелі на 88 годин. Ніхто з них не знав, куди саме вони поїдуть. Їм просто сказали, який одяг взяти із собою. Цілком можливо, що цього року Меттью відзначить свій день народження в компанії виборчого штабу, готуючи програму кандидата на посаду губернатора Техасу. Принаймні він кілька разів заявляв про те, що серйозно думає про можливість балотуватися на цю посаду. Хоча всім зрозуміло, наскільки це буде "космічно" складно.

Втім, Меттью далеко не перший голлівудський актор, який виявив інтерес до професійної політики. Так співпало, що в 1987 році у фільмі «Хижак» знялися відразу три актори, які згодом претендували на посаду губернаторів: Джессі Вентура в штаті Міннесота, Арнольд Шварценеггер у штаті Каліфорнія та Сонні Лендхем у штаті Кентуккі.

І, звичайно, не можна не згадати Рональда Рейгана, який став 40-м президентом США. І хоча, серед акторів, які перейшли в політику, досі ще не було лауреатів премії Оскар, всі вони мали завидну харизму.

Меттью, якраз, один із тих голлівудських акторів, яким неможливо не симпатизувати. Його блискуча усмішка заражає, а дружелюбність і простота у спілкуванні здатні знеоружити будь-кого. Але було б помилкою вважати, що успішній акторській кар'єрі, він завдячує лише своїй природній харизмі та модельній зовнішності.

І хоча, як зізнається сам актор, його поява на світ була незапланованою, цього ніяк не можна сказати про його професійний успіх. Про це говорить уже хоча б той факт, що він кілька разів круто змінював свій, здавалося б, налагоджений життєвий курс заради особистистого зросту, щоразу при цьому ризикуючи опинитися біля розбитого корита. Але завжди відроджувався наново. Для цього навіть був винайдений спеціальний термін – «Макконасанс» – від слів «Макконагей» та «Ренесанс». Причому, на мою думку, циклічність цих ренесансів становить близько 10 років. У цьому неважко переконатися, прочитавши його книгу мемуарів «Зелене світло», що вийшла 2020 року, де він докладно описує свій шлях до успіху. На думку актора, всесвіт посилає нам сигнали як світлофор: червоне та жовте світло - попереджають про гальмування під час руху вперед. А є зелена хвиля, і якщо вдається її зловити, то легко потрапиш з точки А в точку Б. Але для того, щоб розпізнавати подібні сигнали, потрібна певна вправність та інтуїція. Безперечно, що в нього є і те, й інше.

Судіть самі:

22

Меттью не думав про кар'єру в кіно до того, як йому виповнилося 22 роки. Хоча у 1977 році він виграв конкурс на звання «Юний містер Техасу», куди його відправила мама.

Саме вона не раз нагадувала йому про те, що заходячи в приміщення, він не повинен виглядати, як людина, яка хоче його купити, а як людина, у якої воно вже в кишені. Хлопець явно засвоїв цей урок. Маючи безперечні ораторські здібності, він навіть збирався стати адвокатом. Лише на останньому курсі університету вирішив круто змінити свої життєві плани. Наслідуючи приклад свого кращого друга, який вивчав акторську майстерність, Меттью, несподівано для самого себе, запалився пристрастю до акторської професії.

Прочитавши книгу Ога Мондіно «Найвидатніший у світі торговець» про заповіді для досягнення своїх цілей, Меттью твердо вирішив втілити свою мрію в реальність. Як тільки отримав одну зі своїх перших ролей у фільмі Річарда Лінклейтера «Під кайфом та збентежені», він так намагався справити гарне враження на всю знімальну групу під час репетицій, що поступово його персонаж із незначного та безмовного перетворився на героя історії, якого не можна було не замітити. До речі, саме в цьому фільмі Меттью вперше вимовив фразу, що стала його візитівкою, яку з тих пір він частенько використовує, як привітання: «Добре, гаразд, гаразд!»

32

Розвиваючись і збагачуючись досвідом, Меттью незабаром здобув статус актора, якому можна було довірити не лише головні ролі, а й що не менш важливо, ролі героїв-коханців. Фільм «Весільний переполох», що вийшов на екрани у 2001 році, в якому його партнеркою була Дженніфер Лопес, ознаменував початок періоду романтичних комедій у його акторській кар'єрі. Таким чином, приблизно у віці 32 років, Меттью став улюбленцем численних глядачок, які намагалися не прогаяти жодної можливості побачити його на кіноекранах. У цей час його партнерками ставали Кейт Хадсон в "Як позбутися хлопця за 10 днів" і "Золото дурнів", Кейт Бекінсейл в "Маленькі пальчики" і Сара Джесіка Паркер в "Кохання та інші неприємності".

Чарівний красень із русявими кучерями, не став спочивати на лаврах і вирішив заявити про себе як серйозний драматичний актор. Після того, як він знявся в черговій романтичній комедії із символічною назвою «Привиди колишніх подружок», Меттью твердо вирішив відмовитися від образу героя-коханця. Тим більше, що до цього часу він остаточно покінчив із холостяцьким життям, офіційно оформивши шлюбний союз із бразильською моделлю Камілою Алвес. Хоча, і зробив це після народження їхньої другої дитини. Тепер уже вони разом виховують трьох дітей, синів Леві та Левінгстон та дочку Віду.

42

Сім'я принесла йому стабільність, дозволивши актору повністю зосередитись на фундаментальних змінах своєї акторської кар'єри. Саме Каміла першою підтримала його рішення відмовитись від прибуткових ролей, що стало доказом серйозності його намірів. Безумовно, це було ризиковане рішення, адже Голлівуд ніколи ще не відчував нестачі бажаючих. Після серії відмов з боку актора пропозиції дійсно перестали надходити. Потрібна була чимала витримка, щоб не звернути з наміченого шляху. Але коли минуло майже два роки, ім'я Меттью Мак-Конагей перестало асоціюватися з образом героя-коханця, можливість затвердження його кандидатури на серйозну драматичну роль раптом стала реальною. Зрештою, ризик виправдався і прийшло запрошення на головну роль у фільмі «Лінкольн для адвоката», що ознаменувало початок нової фази в його професійному житті. У 2011 році акторові виповнилося 42 роки.

А потім був фільм «Даласький Клуб Покупців», в якому він виконав роль хворого на СНІД ковбоя, який бореться у 1985 році за право лікування несхваленими, але ефективними медикаментами не лише себе, а й інших ВІЛ-інфікованих пацієнтів. Ця роль, заради якої він схуд на 22 кілограми, принесла йому 2014 року заповітну оскарівську статуетку.

Таким чином, він довів, що може бути однаково достовірний, не тільки в образі вправного спокусника, а й у ролі інфікованого вірусом СНІДу техаського ковбоя, і в ролі стильного нью-йоркського адвоката. 30 років після початку своєї акторської кар'єри Меттью Мак-Конагей заслужив загальне визнання, зумівши при цьому все ж таки залишитися «своїм» хлопцем. А ще через рік підкорив фанатом своїм недбалим, але дуже прискіпливим образом копа із серіалу "Справжній детектив", перший сезон якого вважається найуспішнішим.

52

На порозі свого 52-річчя Меттью Мак-Конагей знову опинився перед важливим професійним вибором: продовжити акторську кар'єру або спробувати свої сили на політичній арені. У березні цього року стало відомо про його намір брати участь у 2022 році у виборах на посаду губернатора його рідного штату Техас.

Навряд чи хтось візьметься сперечатися з приводу того, що акторська майстерність є гарною підмогою у політичній боротьбі. І все-таки задоволення політичних амбіцій не є для Меттью самоціллю. Визнаючи себе швидше доморощеним філософом та вуличним поетом-піснярем, ніж державним діячем, він не поспішає поринути у політику з головою. Меттью явно поводить себе обережно, зважуючи всі «за» і «проти», зізнаючись при цьому, що вважає за краще говорити швидше про людей, ніж про політику. Недарма він мріє про перегляд самого поняття «політика», сподіваючись, що це дозволить об'єднати людей у ​​центрі, на відміну від поділу їх на два табори, як це відбувається зараз. Саме цим він пояснює своє небажання відкрито висловлювати свої погляди щодо спірних тем, у тому числі й щодо нещодавно прийнятого в Техасі закону про заборону абортів після шостого тижня вагітності. У той же час успіх у зборі коштів «Ми - Техас», в якому він брав активну участь, коли для постраждалих жителів штату від холодів під час лютневих ураганів було зібрано понад $7 мільйонів, явно надихнув його.

В даний час опитування населення показують, що у разі, якби Меттью Мак-Конагей офіційно висунув свою кандидатуру, за нього проголосувало б 44%. Водночас політичні оглядачі попереджають, що як тільки він оголосить про те, яку партію представлятиме на виборах, то відсоток підтримуючих одразу зменшиться. Очевидно, в цьому й криється секрет нерішучості Меттью: чи представляти йому демократичну партію, чи виступити незалежним кандидатом. В одному зі своїх недавніх інтерв'ю він висловив думку, що Техас завжди цінував незалежність: «Я бачу, що люди хочуть третю партію. І вона вже існує, хоча вона не має назви. Але до неї входять 60% населення Америки».

Про те, яке рішення прийме знаменитий актор, ми дізнаємося вже досить скоро. Справа в тому, що всі кандидати на посаду губернатора штату Техас зобов'язані подати свої заявки не пізніше 13 грудня цього року.

А поки Меттью розмірковує, так і хотілося б нагадати йому його власні слова, висловлені під час нашого інтерв'ю, що відбувся в Нью-Йорку одразу після виходу фільму Гая Річі «Джентльмени» на початку 2020 року: «Не варто надто довго роздумувати над прийняттям якогось рішення. Часто зовсім неважливо яке саме рішення ти приймеш і яку дорогу обереш. Головне, нею піти. Іноді ми сидимо і довго вибираємо між двома можливими шляхами. Можемо думати тиждень, місяць, рік. А тим часом минає життя. Іноді ухвалення рішення затягується на кілька років. Потім озираєшся і розумієш, що за цей час можна вже було піти одним шляхом, повернутися і сходити ще й іншим. А може, ще й по третьому! (сміється). Не такі важливі самі рішення, як наступні дії».

Над матеріалом працювала Лєна Бассе.

Контакти

daynight.tv

Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Підписатися

Hosting Ukraine

 

Поиск